Koçluk

Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu, yöneticilerin yetkinliklerini ve davranışlarını istenilen sonuçlar doğrultusunda düzenlemeleri ve etkin bir lider olmaları için onlara destek veren hizmettir.


Bu çalışma süresince; yöneticinin/liderin karşılaştığı problemleri çözmesi ve fırsatları değerlendirmesi, bunu yaparken liderlik kapasitesinin, yeni yaklaşım ve davranış biçimlerinin geliştirmesi, kendini değerlendirme yetkinliğinin kazandırılması hedeflenir. 


Koçluk sürecimizde Türkiye Partneri olduğumuz Six Seconds Liderlik Raporu, Beyin tarzlarını tanımaya yönelik Özet ve Yetenek Profilleri de istendiğinde gelişimi kuvvetlendiren önemli araçlarımızdır. 


Duygusal Zeka birikimimiz, modelimiz ve araçlarımız bizi farklılaştıran, güçlendiren önemli unsurlardır.


Yönetici koçu, siz ya da şirketiniz için tavsiyelerde bulunmaz. Nesnel gözlemlerini ve durumunuzun ondaki yansımasını sizinle paylaşır; böylece pozisyonunuzu ve stratejik geleceğinizi çok daha net görebilirsiniz. Yönetici koçları, hedefleriniz ve hayallerinizle ilgilenen olumlu enerjiye sahip insanlardır.


Profesyonel yaşamda bir koç ile çalışıyor olmanız sizin şirket için değerli olduğunuz ve geleceğin yöneticisi/lideri olarak görüldüğünüz anlamını taşır.


Yönetici koçluğundan ne kazanırsınız?

  • İletişim becerilerinizi geliştirerek daha etkin kararlar verebilirsiniz.
  • Ekibiniz ve paydaşlarınızla etkin iletişim kurabilirsiniz.
  • Özeleştiri yaparak olumlu değişiminize olanak sağlarsınız.
  • Bir lider olarak etkin geribildirim yetkinliğiniz artar.
  • Değerleriniz ile yaşamanızı ve hayatınıza liderlik yapmanızı sağlar.
  • Çok çeşitli ve birbirinden farklı insanlarla daha etkin biçimde çalışabilirsiniz.
  • Başkalarının üzerindeki etkiniz artar ve yönetebilirsiniz.
  • Değerli çalışanları kurum içinde tutarsınız.
  • İş – özel yaşam dengeniz daha sağlıklı hale gelir.

Koçluk çalışmamız, tamamen kişinin özelinde oluşturulur, gizlilik ve etik değerler çerçevesinde gerçekleşir. Bireysel gelişimi ve değişimi desteklemek temelinde kurulan profesyonel bir ilişkidir. Koçluk çalışması danışanın dönüşme isteği ile potansiyeline odaklanır ve harekete geçirir. Koçluk, hayatının lideri olmak isteyen, potansiyelini hedefleri doğrultusunda maksimum da kullanmak isteyen herkesin, yaşamının bir parçası yapabileceği bir yolculuktur. Koçluk, farkındalığı arttırarak, seçenekleri geliştirerek ve kişinin kendine olan güvenini yükselterek değişim yaratır.


Koçluk çalışması sizin ihtiyaç, hedefler ve zamanınıza uygun olarak tasarlanır, yüz yüze, online veya telefon ile gerçekleştirilen birebir görüşmeler şeklinde yürütülür. Siz de Yönetici Koçluğu çalışmasına katılmak istiyorsanız, 

formu doldurabilir veya bize info@hayatinritmi.com.tr 'den ulaşabilirsiniz.

Önerilen Ziyaretler