Dünya Duygusal Zeka Araştırmaları

Üstün Performans için Duygusal Zeka

Üstün Performans için Duygusal Zeka

Üstün performans sergileyen liderleri farklı kılan özellikler nelerdir? İlham veren ve ekiplerinin performanslarını sürekli yüksek tutabilen liderler ne yaparlar? Üstün liderliğin özündeki faktörler nelerdir? Duygusal Zeka bu faktörler arasında nerede durmaktadır? 

Dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu olan Six Seconds tarafından farklı sektörlerden 3.000 üst düzey lideri ele alarak düzenlenen bir araştırma içerisinde 500 kişilik diğerlerinden daha başarılı bir grup ortaya çıkmıştır. Üstün performans sergiledikleri araştırma ile somutlaşan bu liderlerin neyi, nasıl ve neden yaptıklarına başka araştırmalarla ile derinlemesine bakıldığında özellikle ilişkilerinde ve etkililiklerinde Duygusal Zeka kavramının en önemli faktör olduğu bulgulanmıştır. 

Rekabetin hızla arttığı günümüz iş dünyasında Harvard Business Review tarafından 2015-2020 yılları arasında “Öne geçebilmek için gerekli 10 yetkinlik içinde Duygusal Zeka 6.sırada yer almıştır. Ölçülebilen, öğrenilebilen ve geliştirilebilen Duygusal Zeka yetkinliklerini eğitim, koçluk, envanter hizmetlerimizle sizlerle buluşturuyoruz. 

Six Seconds’ın Türkiye partneri olan Hayatın Ritmi ekibi olarak İleri Eğitmenimiz Erdem Ercan önderliğinde pek çok lider ve ekip ile Duygusal Zeka üzerine SEI envanter, model ve araçlarımızla özenle çalışıyoruz. 

Sizde bu kapsamlı araştırmanın tüm bilgilerine sahip olmak isterseniz info@hayatinritmi.com.tr adresinden bizlerle iletişime geçerek e-kitapçığımızı talep edebilirsiniz.

Önerilen Ziyaretler