Duygusal Zeka

Sosyal ve Duygusal Zeka ile Eğitimcinin Eğitimi

Sosyal ve Duygusal Zeka ile Eğitimcinin Eğitimi

AMAÇ

Öğrencilerle kurulan olumlu, güçlendirici bağ ile onların başarılarında önemli pay sahibi olacak ve “zor çocuk” ve durumlarla baş etmek için önemli araçlar elde edeceksiniz. Ayrıca her gün yaşamakta olduğunuz iletişim, çatışma ve anlık değişimler gibi sorunları çözmenizi sağlayacak önemli anahtarlar keşfedeceksiniz.

 KAZANIMLAR

  • Eğitim hayatında ilişkilerinizi sağlıklı iletişim ile güçlendirmek için beyin tarzınızı tanımak.
  • Beynimiz nasıl algılıyor? nasıl işliyor? nasıl motive oluyor? sorularının yanıtlarını bulmak. Yeteneklerinizin beyninizin çalışma esasları ile ilişkisini öğrenmek.
  • Kendi duygularınızı tanıyarak ifade etmenin kazanımlarını deneyimlemek.
  • Sürekli tekrar eden davranış kalıplarınızı tanıyarak neden-sonuç ilişkisi ile düşünmek bir eğitimci olarak sizi nasıl geliştirir?
  • Günümüz çocuklarını duygusal ve sosyal açıdan tanıyarak olumlu yaklaşımla seçenek üretmek eğitim yaklaşımınızı nasıl güçlendirir?
  • İletişimde nasıl engeller yaşıyorsunuz? Sözlü ifade edilen/edilmeyen tümünü algılıyor musunuz? Sınıf içi/dışı iletişimlerinizde bu bilgiler ile olumlu ilişkiler kurabiliyor musunuz?
  • Öğrenciler/Veliler/Yönetim ile yaşanabilecek çatışmalar için etkin dinleme ve anlama becerilerinizi geliştirmeye ne dersiniz?
  • Bir eğitimci olarak “iç motivasyonunuza bağlanarak” hedefler koymak ve planlama yapmaya hazır mısınız?
  • Duygusal Zeka yetkinliklerinizi etkili şekilde kullanarak öğrencilerinizinde sizi “rol model olarak” görmelerine, kendilerine ve diğerlerine karşı olumlu tutumlar sergilemelerine, riskli davranışları en aza indirmelerine ve akademik başarılarını arttırmalarına katkıda bulunmaya ne dersiniz?

 

YÖNTEM

Six Seconds Liderlik Raporu, Beyin Özet Profili ve Beyin Yetenek Profili, Anlatım, soru-cevap, uygulama, paylaşım, gösterim, grup çalışması, rol oynama, beyin fırtınası, atölye uygulaması, örnekleme, doğaçlama, meditasyon, egzersizler, kahoot, eğitim sonrası bilimsel makale paylaşımı ve atölye çalışması

SÜRE

3 Gün

HEDEF KİTLE

Aktif görevde olan eğitmenler/öğretmenler, Stajyer öğretmenler, Eğitim fakültesi mezunu aday Öğretmenler.

Siz de Sosyal ve Duygusal Zeka ile Eğitimcinin Eğitimi’ne katılmak istiyorsanız formu doldurabilir, veya info@hayatinritmi.com.tr 'den bize ulaşabilirsiniz.

Önerilen Ziyaretler