Bize Dair

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Bireyin ve kurumların insana ve çevreye karşı sorumluğu konusunda farkındalığımız gitgide artıyor.  
İnsanı bir değer olarak gören ve ona odaklı bir yaşama anlayışına sahip olan Hayatın Ritmi olarak en duyarlı olduğumuz konulardan biri de Sosyal Sorumluluk Projeleri.  Resmi Türkiye Partneri olduğumuz  Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’da dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı kurumsal sorumluluk  projeleri  yürütmektedir.  
 
Social Impact (Sosyal Etki) Zirvesi Atölye Çalışması 
“Hedefleriniz için Yetenek Geliştirme” 

 
Bu kapsamda en son, 10 Aralık 2016 tarihinde Istanbul&I ekibi grubu ile beraber “Social Impact” (Sosyal Etki) Zirvesine katıldık. Mental Health (Akıl sağlığı) bölümünde “Talents for Change” (Değişim için yetenekler) adlı bir atölye çalışması gerçekleştirdik.  
 
Türkiye’de yaşayan yabancı öğrenciler arasından kendi toplumları üzerinde “sosyal etki” yaratan ya da yaratmak isteyenler içerisinden seçilen 50 kişilik bir grup ile yeteneklerini tanıdık. Bu yetenekler içerisinden hangilerinin hedeflerine uygun olduğunu tespit eden katılımcılar 2017 yılında gerçekleştirmek istedikleri Sosyal Etki konusunda hazırlıklı hale geldiler.  
 

Genç nesil ile oldukça keyifli geçen bir öğleden sonra yanında yüzlerindeki umut ve coşkuyu görmek bizi mutlu etti. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz. 
 
Dünya Çocuk Hakları Günü Kapsamında  
“Duygusal Farkındalık” ve “İlişkiler için İletişim” Atölye çalışmalarımız 

 
03 Aralık 2016 tarihinde Six Seconds’ın Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle dünya çapında düzenlediği “Duygusal Farkındalık” ve “İlişkiler için İletişim” başlıklarındaki atölye çalışmalarımızı değerli öğretmen ve velilerimizle Acıbadem Kavram Anaokul’unda gerçekleştirdik. 
 
Katılımcılarımızın değerli övgüleri ve memnuniyetleri yaptığımız işe bizi daha çok bağlıyor. Hepsine kucak dolusu sevgiler.... 
 
ODTÜ Mezunlar Derneği İstanbul  
“Beyinler İletişiyor” Atölye çalışması 

 
18 Kasım 2016 tarihinde ODTÜ Mezunlar Derneği İstanbul Şubesinde “Beyinler İletişiyor” konulu bir atölye çalışmasında değerli katılımcılarla beraberdik.  
Bireyler olarak beyinlerimizin nasıl algıladığını, nasıl değerlendirip harekete geçtiğini uluslararası geçerliliği olan “Beyin Özet Profilleri” üzerinden öğrenerek katılımcıların interaktif oyunlarla içselleştirdikleri, farklılıkların iletişimde nelere yol açabildiğinin tüm netliği ile açıklandığı bir atölye çalışmasını daha gerçekleştirdik.  


Tüm mezunlarımıza eşsiz katkıları için teşekkür ederiz. 
 
Gönüllü olarak bu projenin yaratıcısı olan Erdem Ercan ve Hayatın Ritmi olarak daha bir çok sosyal sorumluluk projesi fikrini de gerçekleştirme hazırlığı içindeyiz.   
Aynı zamanda, 6 seconds işbirliği ile çocuklara ve ailelere yönelik duygusal zeka gelişimi ile pozitif dönüşümler içeren projeler de hedefliyoruz.   

Sessiz Sirtaki 
İşitme Engelli arkadaşlarımızla Takım olduk Dans ettik…
 
 
İşitme engelliler ile dans ettik:  “Sessiz Sirtaki ”. Uzun yıllardır Sirtaki dersleri  veren  ve Sirtaki İstanbul dans okulunun kurucusu Erdem Ercan, bu proje kapsamında işitme engelli arkadaşlarımıza gönüllü olarak Sirtaki öğretti. Bu sınıfın diğer Sirtaki sınıflarından farkı, şarkılara ya da sözlü komutlara hiç ihtiyaç duyulmuyor olması.  Erdem Ercan, bu sınıf için tamamen işitme engellilere yönelik bir Sirtaki komut modülü oluşturdu ve bu modül her ders yeni hareketlerle beraber gelişiyor.  Yaklaşık 15 kişiden oluşan grup haftada bir gün bir saate yakın dans ediyor.  İlk dersten itibaren temel adımlarını büyük bir ahenkle yapmaya başladılar ve şu an en karmaşık figürlerde bile başarılılar.  


Bu konudaki blog yazısı için: http://www.sirtakiistanbul.com/sessiz-sirtaki/


Önerilen Ziyaretler