Koçluk

Gölge Koçluğu

Gölge Koçluğu

Gölge Koçluk; üst düzey yöneticiler, CEO’lar ve liderler için uygulanan bir koçluk yöntemidir. İş dünyasında başarıya ulaşmak isteyenler için Gölge Koçluk önemli çözümler üretiyor.

Üst düzey yönetici ve liderlerin tutum ve davranışları, aldıkları kararlar şirketlerin rotasını ciddi ölçüde etkiler. Kullandıkları sözlü ve sözsüz iletişim dili, yönetim tarzlarının birlikte çalıştıkları kişilerin üzerindeki etkisi son derece önemlidir. Bu nedenlerle üst düzey pozisyonların özel şekilde desteklenmesi ihtiyacı doğmuş ve Gölge Koçluk uygulaması özel bir koçluk yöntemi olarak iş hayatında konumlanmıştır.

Koçun, danışanın çalışma ortamında olduğu, günlük çalışma ortamını gözlemlediği uzun mesaili, yüksek katma değeri olan bir süreçtir.

HayatinRitmi olarak biz, Mikro ifadeler & Beden dili ve Duygusal Zeka uzmanımız Erdem Ercan ile gerek liderin davranışlarını gerekse de tüm ilişkide olduğu çevresinin sözsüz iletişimlerini de algılıyor ve bu bilgileri de koçluk sürecinde aktif olarak kullanıyoruz. Bu çok önemli yetkinliğimiz bu konudaki belirgin farkımızı oluşturuyor.

Gölge koçluğunun yararları nedir?

  1. Liderin farkındalığı artar ve etkinliği gelişir.
  2. Gerekli aksiyon değişimleri daha hızlı hayata geçirilir.
  3. Olumsuz sonuçlar derinleşmeden değerlendirilir.
  4. Organizasyonel kültür değişimi daha belirgin ve derinlikli devam eder.
  5. Birimlerin hedeflerine ulaşması kolaylaşır.
  6. Liderlerin de çalışanlarını lider olarak yetiştirmesi sağlanır.

Siz de Gölge Koçluk hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, formu doldurabilir veya info@hayatinritmi.com.tr 'den bize ulaşabilirsiniz.

Önerilen Ziyaretler