İletişim

Etkin İletişim ve İş birliği

Etkin İletişim ve İş birliği

NE AMAÇLIYORUZ?

İletişim yetkinliğini geliştirerek performans ve iş birliği artışı sağlamak.

KAZANIMLAR NELER?

  • Kendimiz ve diğerleri ile olan iletişimimizi daha iyi anlamak için beynimizin neye odaklandığını, kararlarını nasıl aldığını ve ne ile motive olduğunu uluslararası geçerliliği olan bilimsel altyapıya sahip “Beyin Özet Profilleri” üzerinden öğrenmek. 
  • İletişim için etkin dinleme ile doğru soru sormanın önemi ve özelliklerini öğrenmek.
  • Bütün   gün   çalışırken   birlikte   zaman   geçirdiğiniz   çalışma   arkadaşlarınızı Beyin Özet Profillerini kullanarak tanımak.
  • Farklı kişilik yapılarımızı zenginlik sayarak daha üretken, verimli ve mutlu çalışma ortamı için iş birliğini geliştirmek.
  • Psikolojik iletişimin 5 temel kanalını öğrenmek.
  • Takım içi iletişimin gelişmesini sağlamak.
  • İletişimi engelleyen blokların neler olduğu ve nasıl kaldırılabileceğini irdelemek. 

EĞİTİM YÖNTEMİMİZ* 

Envanter: Beynimiz neye odaklanıyor? Kararlarını nasıl alıyor? Ne ile motive oluyor?  Sorularına katılımcı bazında yanıt bulacağımız Six Seconds Beyin Özet Profili uygulanacaktır.

Anlatım: Video ve görseller ile desteklenmiş sunum

Soru-cevap: Eğitmenin bireysel ve takım koçluğu tecrübelerine dayanarak konuya ve sürece uygun sorulacak sorular. Katılımcıların yönelteceği sorular ve onlara verilecek yanıtlar.

Uygulama:  Katılımcıların yetkinliklerini geliştirmeye yönelik aktivite süreçleri üzerinden uygulamalar.

Paylaşım: Öğrenme Modelimize bağlı kalarak eğitim içerisinde "Bağlan, Harekete Geç, Değerlendir" adımları ile süreçler ele alınır. Ayrıca öğrenme İlkelerimizden biri olan "Bilgelik insanın içindedir." yaklaşımı ile kişiler her aktiviteyi nasıl değerlendirdiklerini grup ile paylaşırlar.

* Tüm eğitimlerimizi Öğrenme İlkelerimiz ve Modelimize bağlı kalarak tasarlıyoruz.

SÜRE

1 gün

HEDEF KİTLE

Tüm çalışanlar

Siz de Etkin İletişim ve İş birliği Eğitimi hakkında bilgi/teklif almak istiyorsanız formu doldurabilir, veya info@hayatinritmi.com.tr 'den bize ulaşabilirsiniz.

Önerilen Ziyaretler