Konuşma

Erdem Ercan

Erdem Ercan

Hayatın Ritmi kurucusu ve Six Seconds Eğitmeni Erdem Ercan, Adler Koçluk Okulu’ndan 2013 yılında mezun oldu. 950 saatin üzerinde koçluk tecrübesi ve PCC ünvanı ile üst düzey yöneticilere ve takımlara Koçluk yapıyor. Duygusal Zeka (EQAP&EQAC& EQAT -Six Seconds) ve Beden Dili - Mikro-ifadeler (ETAC&ESAC) uzmanlıklarını 12 yıllık yöneticilik ve 9 yıllık girişimcilik deneyimi ile birleştiriyor. 1.300 saatin üzerinde Eğitim, 850 saatlik Danışmanlık ve 38 saat Konuşma tecrübesiyle yerel ve uluslararası şirketler ile çalışıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Teba (1996-1997), Anadolu Efes İçecek Grubu (1998-2005) ve Gilan Mücevherat’ta (2006-2009) yönetici olarak görev aldı. Daha sonra Dymra Gıda (2009-2012) ve Hayatın Ritmi Koçluk-Eğitim-Danışmanlık (2013-…) şirketlerini kurdu.

Hayatın Ritmi, 165 ülke, 25 ofis ve ağındaki 65.000 kişi ile dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’ın Türkiye partneridir. Kişilerde ve kurumlarda olumlu değişimi yaratmak için Duygusal Zeka temelli Yönetici-Takım Koçluğu, Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Girişimciliği ile 2009’da Dymra Gıda şirketini kurdu. Yenilikçi ve iyi çalışan bir teslimat sistemi yarattı. Şirketi sektöründe Pazar lideri yaptıktan sonra 2012’de şirket hisselerini sattı.

Gilan Mücevherat’ta Koordinatör olarak satış ve satış sonrası ekiplerini (44 kişi) yönetti. Değerlendirme sistemini oluşturdu, satış süreçlerini yeniden organize etti ve operasyonel maliyetleri azalttı. CRM sistemini geliştirdi. Müşteri memnuniyetini %100 arttırdı. Çalışanların gelişimine önem verdi.

Anadolu Efes İçecek Grubu’nda Ulusal Özel Müşteri Yöneticisi olarak çalıştı. Satış süreçlerini geliştirdi, yıllık anlaşmaları tarihi başarılara imza atarak organize etti.  Bölge Özel Müşteri Yöneticileri, Saha satış ve Merch elemanları olmak üzere 45 kişilik ekip yönetti. Merch ekiplerinin çalışma düzeninde ve mağaza içi uygulamalarda kalıcı verim sağlayan uygulamalar yaptı. Görevi süresince satış rakamları yıllık %120 büyüdü. Müthiş lansman ve kampanyalara imza attı.

20 yılı aşan Sirtaki deneyimini Eğitmenlik ve Koçluk birikimi ile harmanlayarak “Sirtaki ile Takım Çalışması” eğitimini tasarladı. 20 yılı aşan Tango deneyiminin, Eğitmenlik ve Koçluk birikimi ile harmanı olan ICF onaylı CCE belgeli Tango & Koçluk eğitiminin de John Leary Joyce ile birlikte oluşturdu. Bu eğitim katılımcılar tarafından çok beğenildiği için İstanbul’un yanı sıra Londra ve Budapeşte’de de gerçekleştirildi.

Eğitim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara – (1990-1996)
BsC , İşletme
Kocaeli Anadolu Lisesi, Kocaeli – (1983-1990)

Uzmanlık Alanları
Strateji Geliştirme, Performans Gelişimi, Değişim Yönetimi, Liderlik Gelişimi, Mikro İfadeler & Beden Dili, Duygusal Zeka, Müzakere, İletişim, Sunum, Motivasyon Konuşmaları.

Güçlü Yönleri
Yılmaz, Proaktif, Bağlantı, Tasarım, Vizyoner, Çözüm Odaklılık, Uyumluluk, Duygusal İçgörü, İşbirliği, Girişimcilik, Değerlendirme, Modelleme, Önceliklendirme.

Sertifikalar
6 Seconds
2019 - Duygusal Zeka İleri Uygulayıcı
2016 - Duygusal Zeka İleri Düzey Eğitmen
2015 - Duygusal Zeka Uygulayıcısı, Değerlendirme Araçları (Liderlik envanteri, 360, Beyin profilleri) Değerlendiricisi
Paul Ekman – 2015
Duygusal Yetenekler ve Yetkinlikler – EsaC
Doğruluk ve Güvenilirliği Değerlendirme - ETaC
Eilert Akedemie Für Emotionale Intelligenze – 2015
Mimik Resonanz - Mikro İfadeler Temel Eğitimi
ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu
PCC, Akredite Profesyonel Koç - 2018
ACC, Akredite Üye Koç - 2015
Academy of Executive Coaching - 2015
Uluslararası Sistematik Takım Koçluğu
Adler Central Europe – 2013
Full Koçluk Programı

Eğitim, Koçluk
P&G, P&G Rusya, P&G Azerbeycan, PG Bulgaristan, Hyundai, QNB Finansbank, QNB FinansInvest, IKEA, Cochlear, Ali Raif İlaç, Bosch, Türk Philips, Socar, Çizgi Teknoloji, Ünsped Gümrük Müşvarliği, Anadolu Etap, Türkiye Finans Katılım Bankası, D-Maris Bay, Inoksan, Novartis, Nobel İlaç, Nobel İlaç Dış Ticaret, Remax Yıldız, Ford Otosan, Vertiv, Valendale, Watsons, Kariyer.net, Brandmap,  IBM, Kariyer.net, L’oreal, İpekyol, ,Mert İnşaat, Kolcuoğlu Hukuk,Köroğlu

Danışmanlık:
AO Smith & Çizgi Teknoloji: Vizyon, Misyon, Strateji Geliştirme, Organizasyonel Yapı Değişimi, Sürdürülebilir gelişim konularında.

Konuşmalar:
JCI, Kanaltürk, +1 TV, Widex, Garanti Filo, King Fisher, Four Seasons Hotels.
Işık – Bahçeşehir – Okan – Sabancı - Giresun Üniversitesi, Mavi Umut Eğitim Kurumları, ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği, ALKEV II. Eğitim Uygulamaları Sempozyumu
Dünya Duygusal Zeka Zirvesi – Dubai – 2017, Duygusal Zeka Buluşmaları – İstanbul - Nisan 2018, Çukurova Üniversitesi – Şubat 2019
GOSB  IK Buluşmaları – İletişimde Duvarları Yıkmak – Mart 2019
YUDSA Kongresi – Otantik Liderlik – Mart 2019
Atılım Üniversitesi N- Etkinliği – Umut ve Yılmazlık – Nisan 2019
Coselgi Bayi Toplantısı – Etkin İletişim ile Fark Yaratmak – Nisan 2019
Testo Bayi Toplantısı – Hedefe Yolculuk – Nisan 2019

Diğer Sertifikalar
Outlook – Essence (Tony Wiseman)
Outlook – Essence Asistanlığı (Tony Wiseman)
Müzakere Teknikleri & Grup atölyesi (MDC)
Sistematik Analiz ve Müzakere Teknikleri ile İletişim (MDC)
Etkili İletişim (TMI)
Yönetici Yetkinlikleri Gelişim Eğitimi (DES)
Sunum Teknikleri (MDC)
Pazarlama ve Marka Yönetimi (FED)
Özel Müşteri Yönetimi (FED)
B2B Eğitimi (Yürekli)
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM Institute)

KONUŞMA KONULARI
 

DUYGULARLA, AKILLI OLMANIN 8 ANAHTARI

Duygu ve düşüncelerinizi kendiniz ve çevreniz adına en iyi sonuçları üretmek için ne kadar doğru harmanlıyorsunuz?

Duygularınızla akıllı olduğunuzda mutlu ve üretken bir hayat mümkün. Duygularımızla akıllı olmaya ışık tutacak 8 anahtar; gerçek hikayeler ve örnekler ile…
 

TANGO SENİ ANLATSIN:NASIL BİR LİDERSİN?

Kendi kendinize sorduğunuzda cevabı zor bir soru: Nasıl bir liderim?

Kendinizi ve liderliğinizi Tango aynasında göreceğiniz benzersiz bir deneyim.

Tango ve Liderlik arasındaki bağlantıyı, Tango’nun Liderliğe katkısını farklı bir bakış açısıyla paylaştığım konuşmamda siz de hiç bilmediğiniz yönlerinizi öğrenerek, dansın liderliğinize ne tür katkılar sağlayabileceğini keşfettiğiniz değerli bir deneyim yaşayacaksınız.


 

TUTKUYLA BAŞLA, MUTLULUKLA BİTİR!

Başarının ve mutluluğun formülü olarak gösterilen tutku nedir, ne değildir? Peki, tutkularımızı nasıl daha başarılı ve mutlu olmak için kullanabiliriz? Tutkunun büyük gücü…

Aziz Sancar’a Nobel Ödülünü, Pele’ye “Siyah İnci”, Ajda Pekkan’a “Süperstar” lakabını, Steven Spielberg’e onlarca Oscar Ödülünü verdiren… Yolumuzda yılmaksızın yürümemize neden olan… Önümüze çıkan zorluklarla baş etmemizi sağlayan: Tutku… Ben de tutkuyla anlatacağım!


 

AĞIZDA ÇIKANI, YÜZÜN DUYUYOR MU?

Ağzımızdan ne çıkıyor, mimiklerimiz ve beden dilimiz ne diyor? Kendimizi kandırabiliriz ama mimiklerimizi ve beden dilimizi asla!

Güvenilirlik ve tutarlılık konunun özü… Mimik ve beden dilimizin söyledikleri…

Çevrenizdeki insanların duygularını okuyabilme bilgisi size ne kazandırır? Gizlenmeye çalışılan duyguların kaçamadığı noktaların vücudumuzda nerede olduğunu bilmek ister misiniz? İş ve özel hayatınızda iletişim kalitenizi arttırmak için “ne söylediğiniz değil” “nasıl söylediğiniz”in önemini biliyor musunuz? Tüm bu cevapları bulacağınız ve sıkça faydalanacağınız pek çok ilginç bilgiyi sizlerle paylaşacağım.


 

HAYATTA HER ŞEY DEĞİŞİYOR, YA SEN?

Neden değişim? Değişim nasıl başlar? Değişirken neler yaşanır? Değişim ile ilgili tüm algılarımızı değiştirmenin artık zamanı…

Değişim üzerine yaşanmış, etkileyici hikayeler…

Dünyanın değişimini kabul ediyoruz da bazen arkadaşlarımızın, çevremizdekilerin, çalıştığımız şirketin, ailemizin hatta kendimizin değişimini görmüyor, kabul etmiyor, hatta istemiyoruz. Bazen de değişmesini isteyip değiştiremediklerimiz de oluyor!

Değişime karşı nerede durduğumuzun bize kazandırdıkları ve kaybettirdikleri üzerine derinlemesine bir konuşma sizi bekliyor.


 

ŞİRKET BİLANÇONUZDA "DUYGU"NUN YERİ!

Şirket bilançosuna farklı bir yaklaşım dinlemeye hazır mısınız?

Satış performansını ölçülebilir şekilde arttırmak için, müşteri memnuniyetini, liderlik performansını, takımların üretkenliğini artırmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz faktör: Duygular…

21. yy’da rekabette önde olan başarılı bir şirket olmak için temel faktör “insan kaynağı”. Duygular insanları, insanlarda performansı harekete geçirir.  Yaşanmış örnekler ve bilimsel dayanaklar ile performansı etkileyen duyguların şirket bilançosuna etkileri…


 

EN İYİ DOSTLARIM: UMUT VE YILMAZ 

Yılmazlık ve umutlu olmak hayatımızda fark yaratır. Başarı ve hedeflerimize ulaşmak için iki önemli yetkinliktir. Umut ile yola çıkmak ve yılmazlıkla devam etmek için hazırlığınızı nasıl yapabilirsiniz? Son zamanların en çok dikkat çeken iki konusu…

Umudu bir de “en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımızdır” diyen Nazım Hikmet’ten, yılmazlığı  "Engeller beni ezemez. Kendisini yıldıza şartlamış bir adam fikrini değiştirmez." diyen Leonardo Da Vinci’den ilham alarak anlatacağım.


 

ETKİLİ İLETİŞİM İÇİN EMPATİ

İletişimimizde karşımızdaki kişi ile bir akışta kalarak onun duygu durumunu fark etmemiz ve buna uygun yanıtlar vermemiz bizi geliştirir ve güçlendirir. Bunun için empatik dinlemenin basamakları nelerdir?

Çağımızın en çok gelişime açık yetkinliği olan iletişimimizi güçlendirerek daha mutlu ve sürdürülebilir ilişkiler kurmanın önemini farklı bir bakış açısından anlatacağım.

Önerilen Ziyaretler