Blog

Tango ve Koçluk Atölyesi Ardından…..

Tango ve Koçluk Atölyesi Ardından…..
Paylaş

2017-04-27 22:47:03

Tango ve Koçluk Atölyesi Ardından…..

 

22 Nisan 2017 günü Faruk Ilgaz Tesisleri’nin yeşille maviyi bütünleştiren ilham verici atmosferinde yeni bir katılımcı grubu ile “Tango ve Koçluk” atölye çalışmamızı tamamladık. Katılımcıların kendi koçluk ve liderlik tarzlarında elde etmek istedikleri gelişim alanlarına daha yakından bakma fırsatı buldukları bu çalışma eğitici ve keyifli geçti.

Aktif olarak gerçekleştirdiğimiz egzersizlerle öğrenmeyi daha da içselleştirme şansı yakaladığımız bu atölye’de eğitimlerimiz John Leary Joyce (Academy of Executive Coaching kurucusu) ve Erdem Ercan (Hayatın Ritmi Kurucusu) kendi koçluk tecrübelerini Tango ile taçlandırarak “kavramlara” farklı bir bakış açısı ile yaklaşma olanağı sağladılar.

Özellikle Koçluk için gerekli yetkinliklerden biri olan “anda kalmanın” Tango’daki yansımanı net bir şekilde görme imkanı bulan katılımcılarımız, kendi liderlik tecrübelerinde de “anda kalmanın” önemini netleştirme şansı yakaladılar.

İçinde olunan koşullarla paralel gerektiğinde lider gerektiğinde takipçi kalabilmenin faydaları ve katkılarını da ele aldığımız bu çalışmada kendi deneyimlerini masaya yatırarak derin iç görü elde eden katılımcılarımız egzersizlerle keyif alarak öğrendiler.

Danışanları ile olan ilişkilerinde tıpkı Tango’da olduğu gibi lider veya takipçi olabilme “esnekliği” yakalayabilen koçların ne fayda yaratacakları yanında dans ederken yakalanan “akıcılığının” nasıl karşılıklı bağlantı ve empati sağlandığının da ele alındığı çalışma katılımcıları kendi profesyonel “mesleklerinde” kullanmak için de destekledi.

Bilmeyerek devam edebilme güveninin koç da ve danışanda yarattıkları ile pozitif değişiminin önünün açılmasındaki etken Duygusal Zeka’ya da vurgu yapılan katılımcılar oldukça hareketli bir gün yaşadılar.

Çalışmanın her bir parçasının farklı bir aydınlanma yarattığı gün için katılımcılarımız ne dediler?

  • John ve Erdem hocama çok teşekkür ederim. Servis ve salon oldukça iyiydi. Eğitmenler konularında çok yetkindiler. İçerik dolu ve her egzersizde kişi kendi ile ilgili bir şey keşfediyor. Bu da elinizde gerçek bir değer ile ayrılmanızı sağlıyor.
  • Erdem ve John’a çok çok teşekkür ederim. Grubun dinamiği ve geri bildirimlerini dikkate alarak atölyeyi yürüttüler. Eğlendim ve öğrendim. Atölye başlığı ile tamamen örtüşüyor. Kapsamlı ve keyifliydi. İnteraktif olması ve katılımcıları sürece dahil etmesi harikaydı. – Nigar
  • Bilgisi, aktarımı, doğallığı ile hayran olduğum ve ilhan aldığım Erdem kendisi gibi çok değerli bir insanı daha hayatıma kattı. İkisine de çok teşekkür ediyorum. Tango ile tanıştım. Kendim ile yüzleştim. Bol egzersiz ile kalıcı etkisi olan bir eğitim oldu benim için. – Bahar Eyuboğlu
  • Eğitmenler konularına oldukça hakimdiler. Eğitim süreci grubun elektriğine göre akışına bırakmaları da daha akıcı hale getirdi. Bakış açısının farklı olabileceği konusunda zorlayıcı değil ama soru sorarak yönlendirmeleri oldukça yapıcıydı. Liderlik üzerine olan pek çok çalışmaya katıldım. Ancak Tango ile birleştirilerek anlatılması konuya başka bir bakış açısı ile bakmamı ve daha eğlenceli olması açısından çok iyiydi.
  • Çok başarılı, samimi, sevecen ve işlerinin ehli eğitmenlerdi. Verimli, iyi düşünülüp planlanmış bir eğitimdi. Çok şey kattığını düşünüyorum.
  • Erdem’in çok dışa dönük ve coşkulu bir hali vardı. Enerjinin düşmesine izin vermiyor. John is more sensual. He’s the more perceptual side of the workshop. Overall, very enthusiastic. Sıra dışı bir içeriği var.
  • John ve Erdem çok sıcak, rahat, başarılı. Tango ve liderliğin birleştirilmesi çok enteresandı. Farklı konulara ışık tuttu.

 

 Önerilen Ziyaretler
En Çok Okunan Blog Yazıları
Diğer Blog Yazıları