Blog

Social Impact Summit

Social Impact Summit
Paylaş

2017-03-22 23:20:15

Social Impact Summit

Mental Health

“Talents for Targets” “Hedefler için Yetenekler” Atölye Çalışması

10 Aralık 2016

Istanbul&I ekibi kendilerini sosyal etkiye adamış gençler tarafından gönüllülük esasıyla kurulmuştur. 10 Aralık günü İstanbul Habita’da düzenlenen “Social Impact Summit” (Sosyal Etki Zirvesi)  bu gençler tarafından düzenlenmiştir.İki gün süren bu zirvedeki en önemli amaç kendi toplulukları içinde “değişim-yaratmayı hedefleyen” gençlerin liderliklerini geliştirmeleri ve toplumun sosyal etki programlarına katılımını arttırmak için fikir alışverişi yapabilecekleri eğitmen ve mentorlar ile bir araya gelebilmeleri idi.

Istanbul&I ekibinin çabaları ile gençler mentorların düzenlediği atölye çalışmalarını katılıp onlarla  bir araya gelerek kendi kişisel amaçlarını netleştirerek geliştirme fırsatı yakaladılar. Aynı zamanda kendi “sosyal etki” fikirlerini geliştirerek ömür botu sürecek arkadaşlıklar ve projelerde ortak çalışma imkanıda elde ettiler.
 

Bu zirvede Hayatın Ritmi ekibi olarak bizde “Zihin Sağlığı” bölümünde “Hedefler için Yetenekler”  atölye çalışmamız ile yer almadığımız için çok mutlu olduk. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen 50 genç “değişim yaratıcısı” bu atölye çalışmasına katılarak kendi sosyal etki fikirleri için aradıkları değişimi beyin yeteneklerini öğrenerek yaşadılar.   

 

Erdem Ercan,  tüm katılımcıları konuya çekme yeteneği ve yönlendirmedeki başarısı ile bu gençlere ileride atacakları adaımlar için bazı araçları tanıttı.   Six Seconds’ın Duygusal Zeka Model ve metodolojisi sayesinde bu gençler kendi sosyal çevrelerinde de amaçladıkları “dönüşümü” yapabileceklerdir.

Istanbul& I ekibine bizi bu deneyimin bir parçası yaptıkları için teşekkür ederiz. Ayrıca tüm açık görüşleri ve yürekleri için katılan gençlerede içtenlikle teşekkür ederiz.Önerilen Ziyaretler
En Çok Okunan Blog Yazıları
Diğer Blog Yazıları