Blog

Sirtaki İle Takım Çalışması

Sirtaki İle Takım Çalışması
Paylaş

2017-05-05 11:56:56

Sirtaki ile takım çalışması atölyesini L’oreal ekibi ile Narköy'de gerçekleştirdik. Takım çalışmasının özü olan uyum ve sinerjinin en etkili şekilde dışavurumuna yardımcı olmak için Sirtaki’yi kullandık. 

Farklı öğrenme şekilleri olan bireylerin belirlenen hedefe aynı anda ve uyum içinde yönelmeleri kendilerine ve takıma olan güvenlerini de arttırdı.

İletişim kanalları etkili ve doğru şekilde kullanıldığında şirketlerin performansı için elzem olan “takım”ların verimini arttırmak için nelere ihtiyaç olduğunu Sirtaki ile deneyimleyen katılımcılar kendileri ve ekipleri için farklı iç görüler yakaladılar.

Yetişkinler için en etkili öğrenme biçimleri araştırıldığında “bireylerin birbirlerinden öğrenmeleri” en üst sıralarda yer almaktadır. Sirtaki ile bir takım olabilmeyi ve aynı hedefe yönelmeyi daha net ve somut şekilde deneyimleyen katılımcılarımız “birbirlerinin bilgelikleri” nden de derin bir biçimde öğrendiler.

Takım çalışmasında birlikte hareket edebilmenin, birbirine görünmez bağlarla bağlı kalarak çalışmanın gerektirdikleri ve sirtakide yakalanan ritim ile oluşturulan sinerji çok keyifliydi.

Çalışma sonunda ekipten çok keyif aldıklarını ve hayatlarına alabilecekleri önemli öğretilerin olduğunu duymak bizi çok mutlu etti.Önerilen Ziyaretler
En Çok Okunan Blog Yazıları
Diğer Blog Yazıları