Blog

Kobi’lerde Takım Koçluğunun Getirileri

Kobi’lerde Takım Koçluğunun Getirileri
Paylaş

2017-02-27 21:47:36

1970’ li yıllarda doğanlarınız hatırlar çocukluk kahramanımızdır Voltran, 5 robotun biraraya gelmesiyle daha büyük bir güç yaratıldığını ve zorlukların üstesinden gelindiğini simgeler. Başta arkadaşlık, dostluktur bize anlattığı, ileriki yıllarda bu bizim karşımıza takım çalışması olarak gelir.

 

• Takım Koçluğu Atölye Çalışması; 

• Bir amaç etrafında birleşen bireylerin aynı ideale ve hedefe koşması için neler gerekli?

• Hangi değerler, hangi kavramlar net olmalı?

• Takımın birlikte çalıştığı arkadaşlarından ve bir üst yöneticilerinden beklentileri neler?

• Takımda görev/yapı ve insan/ilişkiler yönünden neler iyi çalışmalı?

• Bu her firmada aynı mı? 

• Şirket kültürü takım çalışmalarını nasıl etkiler? 

 

Tüm bu soruların katılımcıları interaktif bir ortamda düşünmeye ve kendi içsel bilgeliklerini kullanmaya davet ederek yanıtlandığı bir çalışma.

9 Aralık 2016 Kariyer.Net 10. Kat buluşmaları kapsamında; ACC ünvalı Edem Ercan 500 saati aşkın yönetici ve takım koçluğu deneyimine kurumsal iş hayatı, girişimcilik tecrübelerinden biriktirdiği örnekleri katılımcılarla paylaştı. Six Seconds, Adler ve Gestalt Ekolleri’nden edindiği birikimleri aktardı.

 

Edinimlerini iş yaşamına geçirmek için sabırsızlandıklarını ifade eden katılımcılar memnuniyet, merak, tatmin duyguları ile ve bir sonraki atölye çalışmasını sorarak ayrıldılar.

Şuan iş hayatında Y kuşağıyla çalışmak ve onların diliyle yönetsel yetilerimizi zenginleştirmek durumundayız. Bu eğitim ekiplerinizde kuşaklararası anlaşmazlığı da yerini uzlaşmaya bırakacak araçlara sahip, bu eğitim insiyatif alabilen takım üyeleri oluşturmayı hedefliyor.

Kimbilir belki de iş yükünü daha fazla delege etmenin zamanı geldi, bu ancak takım üyelerinin insiyatifi ele almalarıyla hayata geçiyor, bu eğitim bunu sağlamanın başlangıç adımı olabilir mi?Önerilen Ziyaretler
En Çok Okunan Blog Yazıları
Diğer Blog Yazıları