Blog

İşe Alımlarda Duygusal Zeka Yetkinliklerini Tanımlama

İşe Alımlarda Duygusal Zeka Yetkinliklerini Tanımlama
Paylaş

2017-03-21 16:43:46

Kariyer.net 10. Kat seminerleri

Hayatın Ritmi – İşe Alımlarda Duygusal Zeka Yetkinliklerini Tanımlama

Eğitmen: Erdem Ercan

14.12.2016

Kariyernet 10.Kat seminerleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz seminerlerimizden beşincisi olan “İşe alımlarda Duygusal Zeka Yetkinliklerini Tanımlama”, Duygusal Zekanın ölçülerek değerlendirme aracı kullanıldığı bir konuyu incelemek için düzenlendi.   14 Aralık günü gerçekleşen seminerimize farklı sektörlerden insan kaynakları uzman ve yönetileri yoğun ilgi gösterdiler.

Hayatın Ritmi olarak Türkiye partneri olduğumuz Six Seconds Duygusal Zeka organizasyonu tarafından geliştirilen farklı Duygusal Zeka envanterlerini derinlemesine incelediğimiz çalışmada değerli katılımcıların görüşleri ile zenginleşen pek çok paylaşım gerçekleştirdik.

Özellikle insan kaynakları departmanlarının “işe alım süreçlerinde” kullanılabilecek bilimsel ve ölçülebilir olan Duygusal Zekanın süreçlere katkısı ve uzun dönemde sağlayacağı faydaları ele aldık.

Duygusal Zeka Yetkinlikleri nelerdir? Kişilerde bu yetkinliklerin yansımaları nasıl gözlemlenir? Beyin tarzları nelerdir? Beyin yeteneklerimizin hangileri hangi pozisyonlarda kullanılır? Gibi pek çok soruya yanıt vermeye çalıştığımız bu seminerimizde karşılıklı öğrenerek yeni bilgilerin kalıcı olmasına çalıştık.

Duygusal Zeka Envanterlerinden sırasıyla bahsettik. Beyin Özet Profili, Beyin Yetenek Profili, Beyin Keşif Profili, EQ Kontrol Tablosu, Liderlik Raporu, Liderlik Gelişim Kılavuz, SEI 360 olmak üzere bu alanda derin bir altyapısı, bilimsellik ve güvenilirlik ile hazırlanan bu envanterler ile insan kaynakları genelinde ve “işe alımlar” özelinde nasıl faydalar sağlanabileceğini hep beraber gerçek örnekler ile inceledik.

Bu seminerin düzenlenmesinde bizlere destek olan Kariyernet ailesi ile “bilgeliklerini” bizden esirgemeyen değerli katılımcılarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.

 

 Önerilen Ziyaretler
En Çok Okunan Blog Yazıları
Diğer Blog Yazıları