Blog

EQ Cafe – İletişim için Beyinler @İzmir

EQ Cafe – İletişim için Beyinler @İzmir
Paylaş

2016-06-04 10:03:55

Türkiye partneri olduğumuz SixSeconds’ın, duygusal zekayı daha fazla insanla buluşturmak için oluşturduğu ve her sene 4 farklı konu ile paylaştığı EQ Café’nin ikinci konusu olan “İletişim için Beyinler”i İzmir’de Six Seconds Network Lideri Özlem Demirci’nin liderliği ile Liman Psikoloji Atölyesi’nde 10 Mayıs'ta gerçekleştirdik. Çalışmamız 35 kişinin katılımı ile çok keyifli ve dolu dolu tam 1,5 saat sürdü. Katılımcılar oldukça renkli ve çeşitli bir profillere sahipti; çalışanlar ve öğrenciler, psikologlar ve psikolojiden oldukça farklı alanlarda çalışan çeşitli yaş grubundan kişileri bir arada görmek bizi mutlu etti.  Grubun büyük kısmı ‘duygusal zeka’ konusu ile ilk defa tanıştı, etkinlikler devam ettikçe merak ve sorular arttı. Katılımcılarımızın çoğu bu çalışmanın sonunda kendileri ve iletişimle ilgili farkındalık kazanmış olduklarını paylaştılar.

Çalışmamızın içeriği tamamen bilimsel ve interaktifti. Beyin tarzlarımız ve bunların iletişim üzerindeki rolü üzerinde çalışmak için  ‘Beyin Özet Profili’ ile Six Seconds’ın ‘EQ Gelişim modeli’ni kullandık. Bu araçlar, hem bizim için hem de katılımcı grup için çok önemli yol göstericiler oldu.

Katılımcılarımızın geribildirimlerinden bazıları:

  • Her iki eğitmen de çok başarılı. Sıcakkanlı ve samimi bir davranış sergiledikleri için çok memnun kaldım. Bu eğitimlerin devamını bekliyoruz. Etkili iletişim teknikleri farkındalığımı bir kat daha yükseltti. Farklı düşünen insanları nasıl anlamam gerektiği ve devamında iletişimini nasıl kontrol altına alabileceğimi öğrendim.
  • Hiç sıkılmadan uzun süre odaklandım. Grup çalışmaları çok eğlenceli ve eğiticiydi. Çok değişik fikir ve insanlarla çalışabilmek ve onları tanıma fırsatı verdiği için yararlı bir eğitimdi.
  • Çok başarılı bir atölye çalışmasıydı. Bir daha böyle çalışmalara katılma isteği uyandırdı.
  • İletişim konusu ile ilgili farkındalık yarattı. Farklı kişiler ile iletişim sağladığı için hoşuma gitti.
  • Etkinlikler, paylaşımlar ve uygulamalı açıklamalar zihinde kalıcılığı arttırdığı için oldukça dikkat çekici.
  • Çok güzel ve geniş kapsamlıydı. Uygulamalar ile yapılması pekiştirici oldu.
  • Özlem Hanım ve Erdem Bey son derece dinamik, enerjik, bilgileri aktarımları, yaklaşımları son derece güzeldi. Şimdiye kadar kendimle ilgili farkında olmadığım bazı şeylerde farkındalık yarattığınız için teşekkür ederim.

SixSeconds’ın vizyonuna, EQ’nun dokunduğu 35 kişi daha katmaktan çok mutluyuz. EQ Cafe’leri sizler ile buluşturmaya devam edeceğiz.

Eğer siz de ‘EQ Cafe’ye katılmak isterim.’ ya da ‘Zaten katıldım ama duygusal zeka hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorum.’ derseniz biz her zaman buradayız!

Tuğçe AKKUŞÖnerilen Ziyaretler
En Çok Okunan Blog Yazıları
Diğer Blog Yazıları