Blog

EQ Cafe – İletişim için Beyinler @İstanbul

EQ Cafe – İletişim için Beyinler @İstanbul
Paylaş

2016-05-06 17:29:01

Türkiye partneri olduğumuz Six Seconds’ın, duygusal zekayı daha fazla insanla buluşturmak için oluşturduğu ve her sene 4 farklı konu ile paylaştığı EQ Café’nin ikinci konusu olan “İletişim için Beyinler”i ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneğinde gerçekleştirdik. 37 kişinin katılımı ile çok keyifli ve dolu dolu 1,5 saat gerçekleştirdik. Katılımcıların çoğu EQ ile ilk defa tanıştığını belirtti. İçeriği zengin ve dolu olan programın kendilerinde farkındalıklar yarattığını vurguladılar.

Kullandığımız interaktif içerik, Beyin Özet Profili ve Six Seconds’ın EQ Gelişim modeli, beyin tarzları ve beyin tarzlarının iletişim üzerindeki rolü üzerinde çalışmak için çok önemli araçlar ve yol göstericileri oldu.

Katılımcılarımızın geribildirimlerinden bazıları:

  • Günlük hayatın koşturmacasında kendimize sormadığımız soruları sorma fırsatı bulduk. Kendimizi ve çevremizdekileri daha iyi anlayabileceğimiz anahtarları keşfettik. Hava karardı ancak saatin nasıl geçtiğini anlamadık. Bu da eğitmenimiz ve içeriği sayesinde J
  • Gündelik yaşam ve çalışma hayatında işimize yarayan bir eğitimdi. Eğitmenimiz işine ve konusuna hakim, yerinde örnekler ve çalışmalar ile farkındalık yaratmada son derece başarılıydı.
  • Eğitim çok güzel planlanmış. Böyle kapsamlı bir konuyu bu kadar kısa bir sürede toparlamak açısından çok başarılıydı. Başkalarının deneyimlerinden yararlanarak kendimi tanımak çok güzeldi. Eğitmenimiz de konuya hakim olduğu anlatım tarzından açıkça gözüküyor.
  • Eğitimi çok ilham verici buldum. Erdem Ercan grubu ustaca idare edip yönlendirdiğini gördüm. Yaratıcı ilginç fikirler çıkması 2 saatin çok verimli geçmesini sağladı.
  • Beyin Tarzımı tanıma ve geliştirme adına güzel bir paylaşım ortamıydı.
  • Teorik bir eğitim yerine pratik uygulamalarla kısa zamanda farkındalığı artırması güzeldi. Eğitmenimiz güler yüzlü, ilgili, eğitimi aktivitelerle renklendireni dinleyiciyi aktif katılıma/konuşmaya yönlendiren bir eğitmendi.
  • Eğitim içeriği keyifli bir o kadar da profesyonel hazırlanmıştı.

Six Seconds’ın vizyonuna, EQ’nun dokunduğu 37 kişi katmaktan çok mutluyuz. EQ Café’nin bu konusunu diğer şehirlere taşımaya hazırlanıyoruz.

EQ CAFÉ 2

İletişim için Beyinler

Ücretsiz Beyin Özet Profili ile

10 Mayıs’ta İzmir Liman Psikoloji Atölyesi @Alsancak

25 Mayıs’ta İstanbul Yaşamla bir @Suadiye

Tuğçe AKKUŞÖnerilen Ziyaretler
En Çok Okunan Blog Yazıları
Diğer Blog Yazıları