EQ Konuşma
Facebook Twitter Youtube Instagram
EQ Shop EQ Shop Blog Blog
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • LinkedIn

Erdem Ercan
Dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’ın İleri Eğitmeni, Yönetici - Takım Koçu (PCC) Erdem Ercan’ın, Duygusal Zeka Modeli’ni 22 yıllık tecrübesi ile birleştirerek anlattığı çeşitli başlıkları içerir.

Konuşma Konuları
 

Hayatta Her Şey Değişiyor

Neden değişim? Değişim nasıl başlar? Değişirken neler yaşanır? Değişim ile ilgili tüm algılarımızı değiştirmenin artık zamanı…

Değişim üzerine yaşanmış, etkileyici hikayeler…

Dünyanın değişimini kabul ediyoruz da bazen arkadaşlarımızın, çevremizdekilerin, çalıştığımız şirketin, ailemizin hatta kendimizin değişimini görmüyor, kabul etmiyor, hatta istemiyoruz. Bazen de değişmesini isteyip değiştiremediklerimiz de oluyor!

Değişime karşı nerede durduğumuzun bize kazandırdıkları ve kaybettirdikleri üzerine derinlemesine bir konuşma sizi bekliyor.
 

İletişimde Duvarları Yıkmak

İletişim, kısaca anlamak ve anlaşılmak iş dünyasında her zaman en önemli konulardan biri olmuştur. Süreçlerin etkin ve verimli yürütebilmesinde, kişiler arasında ve takımlar için de uyum ve işbirliğinin gerçekleşmesinde temel faktörlerin başında gelir. Olumlu şirket iklimi oluşmasında iletişim çok önemli rol oynamaktadır. Liderlerin etkin iletişim yetkinlikleri kendi performansları ve şirketlerinin başarısında çok önemlidir.  

Çağımızın en çok gelişime açık yetkinliği olan iletişimimizi güçlendirerek daha mutlu ve sürdürülebilir ilişkiler kurmanın önemini farklı bir bakış açısından anlatacağım.

 

En İyi Dostlarım: Umut ve Yılmaz 

Yılmazlık ve umutlu olmak hayatımızda fark yaratır. Başarı ve hedeflerimize ulaşmak için iki önemli yetkinliktir. Umut ile yola çıkmak ve yılmazlıkla devam etmek için hazırlığınızı nasıl yapabilirsiniz? Son zamanların en çok dikkat çeken iki konusu…

Umudu bir de “en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımızdır” diyen Nazım Hikmet’ten, yılmazlığı  "Engeller beni ezemez. Kendisini yıldıza şartlamış bir adam fikrini değiştirmez." diyen Leonardo Da Vinci’den ilham alarak anlatacağım.


Duygularla Akıllı Olmanın 8 Anahtarı

Duygu ve düşüncelerinizi kendiniz ve çevreniz adına en iyi sonuçları üretmek için ne kadar doğru harmanlıyorsunuz?

Duygularınızla akıllı olduğunuzda mutlu ve üretken bir hayat mümkün. Duygularımızla akıllı olmaya ışık tutacak 8 anahtar; gerçek hikayeler ve örnekler ile…

 

 

Tango Seni Anlatsın: Nasıl Bir Lidersin?

Kendi kendinize sorduğunuzda cevabı zor bir soru: Nasıl bir liderim?

Kendinizi ve liderliğinizi Tango aynasında göreceğiniz benzersiz bir deneyim.

Tango ve Liderlik arasındaki bağlantıyı, Tango’nun Liderliğe katkısını farklı bir bakış açısıyla paylaştığım konuşmamda siz de hiç bilmediğiniz yönlerinizi öğrenerek, dansın liderliğinize ne tür katkılar sağlayabileceğini keşfettiğiniz değerli bir deneyim yaşayacaksınız.

 

Ağızdan Çıkanı, Yüzün Duyuyor Mu?

Ağzımızdan ne çıkıyor, mimiklerimiz ve beden dilimiz ne diyor? Kendimizi kandırabiliriz ama mimiklerimizi ve beden dilimizi asla!
Güvenilirlik ve tutarlılık konunun özü… Mimik ve beden dilimizin söyledikleri…

Çevrenizdeki insanların duygularını okuyabilme bilgisi size ne kazandırır? Gizlenmeye çalışılan duyguların kaçamadığı noktaların vücudumuzda nerede olduğunu bilmek ister misiniz? İş ve özel hayatınızda iletişim kalitenizi arttırmak için “ne söylediğiniz değil” “nasıl söylediğiniz”in önemini biliyor musunuz?

Tüm bu cevapları bulacağınız ve sıkça faydalanacağınız pek çok ilginç bilgiyi sizlerle paylaşacağım.

 

Şirket Bilançonuzda "Duygu"Nun Yeri!

Şirket bilançosuna farklı bir yaklaşım dinlemeye hazır mısınız?

Satış performansını ölçülebilir şekilde arttırmak için, müşteri memnuniyetini, liderlik performansını, takımların üretkenliğini artırmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz faktör: Duygular…

21. yy’da rekabette önde olan başarılı bir şirket olmak için temel faktör “insan kaynağı”. Duygular insanları, insanlarda performansı harekete geçirir.  Yaşanmış örnekler ve bilimsel dayanaklar ile performansı etkileyen duyguların şirket bilançosuna etkileri…

Sedat Birol
Eczacıbaşı Holding bünyesinde genel müdür ve grup başkanı olarak geçirdiği 30 yıla yakın iş yaşamının kendisine kattığı tüm tecrübeleri, almış olduğu eğitimler, Duygusal Zeka ve Koçluk alanlarında tamamladığı sertifikasyon eğitimleri ile harmanlayan Sedat Birol tarafından yapılır.

Hayatla Dans

Sedat Birol, Eczacıbaşı Holding bünyesinde genel müdür ve grup başkanlığı olarak geçirdiği 30 yıla yakın iş yaşamının kendisine kattığı tüm tecrübeleri, almış olduğu eğitimler ve Duygusal Zeka ve Koçluk alanlarında tamamladığı sertifikasyon eğitimleri ile harmanlayarak sizlere sunuyor. “Hayatla Dans” sunumunda, zorlu rekabet ortamında fark yaratarak öne çıkmanın, Duygusal Zekayı olumlu değişim için kullanmanın ve değişim süreçlerinde sorumluluk alabilmenin anahtarlarını sizlerle paylaşıyor. Duygusal Zekanın iş hayatındaki öneminin üzerinde duran Birol, kariyer ve iş yaşamında olduğu kadar kişisel yaşamda da mutluluğu elde etmenin ve dengeli bir hayat kurmanın önceliklerinden söz ediyor.

D. Kılıç Arslantürk
Unilever, Levi's, Starbucks, Harvey Nichols gibi büyük ölçekli çok uluslu şirketler ile Komşu Fırın ve Sabiha Gökçen Havalimanı gibi yerel şirketlerde satış, pazarlama, iş geliştirme ve strateji alanlarında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş, genel müdürlük sorumluluğu almış olan D.Kılıç Arslantürk; 20 yılı aşkın profesyonel yaşam deneyimini, gerçek hayattan aldığı güçlü örneklerle birleştirip paylaşmaktadır.

Konuşma Konuları

Başarının Yeni Öğretisi

Başarı günümüzde nasıl tanımlanıyor?
Çoğumuz hangi karanlık üçgene hapis durumdayız?
Yaşamda ve iş hayatındaki mutsuzluğumuzun özünde ne var?
Hem içimize hem de dışımıza bakışımızı sorgulayan keyifli ve provokatif bir konuşma.


 İyi, Kötü ve Çirkin: Liderlik Üzerine

Bir lideri iyi, kötü ya da çirkin yapan faktörler nelerdir?
Kötü liderler kime, neye, nasıl zarar verir?
Kötü bir insan, iyi bir lider olabilir mi?
İyi olmayan liderlerden nasıl korunmalı?
İyi liderliğin temelinde ne var?
Dünyadan ve ülkemizden örneklerle düşündürücü olduğu kadar kışkırtıcı bir konuşma.


Yaşamın 10 Zor Sorusu

Gerçekten yaşıyor muyuz yoksa kendi hayatını izleyen bir seyirci miyiz?
Kendimizle, yaşamla ve yaşamın gerçekleriyle ne kadar bağlantıdayız?
Yaşamın hakkını vermek için kendimize cesaretle sormamız ve dürüstçe yanıtlamamız gereken 10 büyük soruya yanıtlar veren, derin bir konuşma.


 Sahiden kim önce gelir? Müşteriler mi çalışanlar mı?

En uçta çalışanların markanın başarısına katkısı ne kadar?
Yüksek işten ayrılma oranları neden kadere dönüştü?
Kurum kültürü iş dünyasının yeni romantizmi mi?
Pazarlamaya harcanan milyonlarca lira nerede çöpe gidiyor?
Gerçek deneyimler eşliğinde, sorgulayan ve düşündüren bir konuşma.


 Misafir deneyimini dün akşam yedik!

Kurum kültürü ne, neden önemli?
Kurum kültürü ile müşteri deneyimi arasında nasıl bir ilişki var?
İklim denilen şey ne?
Kurum kültürü konusunda yapılan temel hatalar neler?
Kişisel deyimlerle desteklenmiş çok etkili bir konuşma.

Etkinliklerimizden ve Eğitimlerimizden Haberdar Olmak İster misiniz ?

+90 216 687 09 77
info@hayatinritmi.com.tr